Mówi się, że ludzka pamięć jest najważniejszą i najbardziej złożoną ze wszystkich funkcji umysłowych. Jest to zjawisko zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Sieć neuronowa mózgu tworzy wewnętrzną reprezentację rzeczywistości zewnętrznej poprzez interakcję z nią na różne sposoby.

Pamięć

Nanga - Bertram Nanga - Bertram
Producent: Nanga
Cena:

16,64 zł

zobacz więcej
Nanga -L-karnityna Nanga -L-karnityna
Producent: Nanga
Cena:

19,15 zł

zobacz więcej
Lukrecja nalewka 1:1  - Nanga Lukrecja nalewka 1:1 - Nanga
Producent: Nanga
Cena:

21,48 zł

szt.
zobacz więcej

Pamięć u człowieka

Pamięć to zdolność poznawcza do przechowywania i wyszukiwania informacji.

Pamięć ma kluczowe znaczenie zarówno dla naszego obecnego, jak i przeszłego życia. Bez działającej pamięci nie bylibyśmy w stanie zapamiętać niczego o tym, kim jesteśmy, jakie wydarzenia miały miejsce w przeszłości ani jakich słów użyć w zdaniu. Pamięć była badana przez naukowców od wieków i zrodziła wiele teorii psychologicznych na temat jej funkcjonowania i możliwości jej ulepszenia.

Dwie główne kategorie pamięci to pamięć semantyczna i pamięć epizodyczna. Pamięć semantyczna to pamięć długotrwała, która zawiera ogólną wiedzę o świecie, taką jak słownictwo, fakty historyczne, pojęcia logiczne, normy społeczne itp. Pamięci epizodyczne to wspomnienia, które zawierają określone informacje o konkretnych wydarzeniach lub doświadczeniach, takich jak wydarzenia z dzieciństwa lub pierwsza randka.

Pamięć definiuje się jako umysłową zdolność do przechowywania i przywoływania informacji. Może to być forma obrazu mentalnego, który może zostać wywołany przez zdarzenie, zapach, głos lub dowolny bodziec zmysłowy.

Wspomnienia mogą stanowić część codziennego życia, którą cenimy. Zapewniają wgląd w to, jak wszyscy postrzegamy świat, podkreślając nasze emocje i osobistą historię, i są unikalne tylko dla każdej osoby.

 

Suplementy na pamięć

Najlepszym sposobem na zachowanie funkcji poznawczych jest zdrowy tryb życia i dieta. Ale jeśli chcesz, aby twój mózg działał lepiej, możesz zrobić kilka rzeczy, takich jak gry pamięciowe, ćwiczenia innych zdolności poznawczych, takie jak koncentracja lub czynności wykonawcze oraz stosowanie suplementów pamięciowych.

Istnieją różne suplementy na pamięć i trudno jest stwierdzić, który suplement jest skuteczny. Dlatego przed wyborem suplementu powinniśmy wiedzieć: jaki jest jego mechanizm działania, jak działają, czy są bezpieczne i niedrogie.

Waluty
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Paczkomaty InPost) już od 350,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium