Opcje przeglądania

Menopauza to naturalny proces zachodzący w życiu kobiety. To czas, w którym ustają ich hormony reprodukcyjne. Prowadzi to do wielu zmian w ich ciele, w tym pewnych objawów fizycznych, emocjonalnych i psychicznych.

Menopauza

Kudzu wyciąg ziołowy 1:1  - Nanga Kudzu wyciąg ziołowy 1:1 - Nanga
Producent: Nanga
Cena:

31,25 zł

szt.
zobacz więcej

Czym jest menopauza?

Menopauza to naturalny proces, który przytrafia się wszystkim kobietom w wieku 45-55 lat. W okresie menopauzy hormony reprodukcyjne przestają działać, co może prowadzić do objawów emocjonalnych i psychicznych, a także fizycznych, takich jak przyrost lub utrata masy ciała. Zmiany te często powstają z powodu spadku poziomu estrogenów i produkcji progesteronu (Belledonne).

Menopauza to okres w życiu kobiety po tym, jak przestała miesiączkować. Termin ten jest zwykle stosowany do naturalnej menopauzy, która występuje około 51 roku życia, ale odnosi się również do kobiet z przedwczesną niewydolnością jajników.

 

Menopauza a wiek

Medyczna definicja menopauzy to niecykliczne, trwałe ustanie miesiączki (tj. uwolnienie i wydalenie dojrzałej komórki jajowej) spowodowane starzeniem się lub spadkiem poziomu hormonów, który występuje, gdy jajniki przestają wytwarzać estrogen i progesteron. Nie wiadomo, ile kobiet przechodzi menopauzę, ponieważ niektóre kobiety doświadczają tego zdarzenia, ale nie rozpoznają go jako takiego, a inne doświadczają objawów przez lata przed jego osiągnięciem.

Menopauza to naturalny proces, który zwykle ma miejsce między 45 a 55 rokiem życia. Menopauza to okres życia, w którym układ rozrodczy przestaje działać, co oznacza, że nie będzie już cykli menstruacyjnych.

Menopauza może powodować objawy, takie jak uderzenia gorąca, wahania nastroju, bezsenność lub tkliwość piersi. Istnieją różne rodzaje menopauzy: okołomenopauzalna i pomenopauzalna.

 

Objawy menopauzy

Menopauza to proces biologiczny, który zachodzi u kobiet po przejściu przez określoną liczbę lat cyklu menstruacyjnego. Sygnalizuje koniec płodności i miesiączki.

Objawy menopauzy są różne dla każdej kobiety. Mogą wahać się od łagodnego do ciężkiego zarówno pod względem intensywności, jak i częstotliwości. Dlatego ważne jest, aby porozmawiać z lekarzem o tym, jakie objawy mogą być dla Ciebie wspólne i co można zrobić, aby je złagodzić.

Objawy różnią się w zależności od kobiety i mogą obejmować uderzenia gorąca, nocne poty, przyrost masy ciała, utratę popędu seksualnego, wahania nastroju i suchość pochwy (między innymi).

Niektóre kobiety nie odczuwają żadnych objawów. Menopauza jest inna dla każdego i może być bardzo trudno stwierdzić, czy przechodzisz menopauzę bez sprawdzenia przez lekarza lub ginekologa. Kobiety, które doświadczają objawów zagrażających ich jakości życia, powinny skonsultować się ze swoim lekarzem.

 

Menopauza - Suplementy

Suplementy menopauzy są czasami zalecane do stosowania przez kobiety doświadczające objawów menopauzy.

Niektóre z tych objawów to uderzenia gorąca, nocne poty, wahania nastroju i suchość pochwy. Inne objawy mogą obejmować przyrost masy ciała, niskie libido, drażliwość lub bezsenność. Często zdarza się, że kobiety doświadczają kombinacji wyżej wymienionych objawów.

Suplementy menopauzy można znaleźć w różnych formach i mogą łączyć różne składniki, z których każdy ma swoje zalety dla kobiet doświadczających objawów menopauzy. Niektóre osoby, które przyjmują te suplementy, stwierdzają, że mogą one zmniejszyć nasilenie niektórych objawów menopauzy i znacznie ułatwić im przystosowanie się do życia w trakcie i po menopauzie.

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów suplementów menopauzy, co oznacza, że każdy znajdzie coś dla siebie, w zależności od indywidualnych potrzeb.

 

Olej z wiesiołka

Suplementy z olejem z wiesiołka są powszechnym sposobem leczenia menopauzy. Pomagają organizmowi wytwarzać bardziej naturalny estrogen, który łagodzi inne objawy menopauzy, takie jak uderzenia gorąca i zmiany nastroju.

NIH donosi, że suplementy oleju z wiesiołka są stosowane od wieków w medycynie tradycyjnej w leczeniu różnych problemów zdrowotnych. Olej z wiesiołka jest bogaty w niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, takie jak kwas linolowy, które są niezbędne do utrzymania prawidłowej równowagi hormonalnej organizmu i innych ważnych funkcji.

Jedzenie żywności bogatej w kwasy tłuszczowe omega-3 może również pomóc złagodzić objawy menopauzy. Może to obejmować spożywanie większej ilości ryb zimnowodnych, nasion lnu i zielonych warzyw liściastych, takich jak jarmuż lub szpinak.

Waluty
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Paczkomaty InPost) już od 299,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium